IQOS NEDİR? NASIL KULLANILIR?

philip morris ınternational'ın japonya ve ıtalya'da satışa çıkardığı sigara sektöründe yeni bir devir başlatacak elektronik platformun markası. ıqos heets


sigaranın ihtiva ettiği zararlı maddelerin önemli bir kısmının tütünün yanmasıyla oluştuğunu düşünerek, ıqos'un sigarayı yakmadan ısıtmasıyla hem ihtiyaç duyulan nikotinin tamamı alınıyor, hem de karbonmonoksit, zifir gibi maddelerde ciddi azalmalar meydana geliyor. üstelik elektronik sigaralar gibi nikotini kimyasallardan elde etmek yerine, bidiğiniz tütünden almanızı sağlıyor. neredeyse hiç koku bırakmaması (duman yerine buhar çıkması) ve kül diye bir olgunun olmaması (ısı yanmaz) da cabası


IQOS özel olarak tasarlanmış elektronik bir cihazdır. İç hava kalitesini olumsuz etkilemeyen ve sigara dumanınından daha az koku üreten nikotin içerikli buharı dışarı verir. Ayrıca bu buhar sigara dumanında bulunan zararlı bileşenlerin %90’ından daha az bir nikotin içerir. Bu sayede hem size hem de çevrenize daha sağlıklı zararsız bir yaşam sağlar
IQOS , iki versiyonda mevcut olan bir tütün ısıtma sistemidir. İlki üç ana bileşene sahiptir – ısıtmalı bir tütün ünitesi (HEETS veya HeatSticks olarak adlandırılır), bir tutucu ve bir şarj cihazı. İkincisi, tutucu ve şarj cihazını birleştiren ve pili şarj etmeden birden fazla kullanıma izin veren entegre bir üründür.

Her ikisi de aynı şekilde çalışır: Kullanıcı, ısıtılmış tütün ünitesini, elektronik olarak kontrol edilen bir ısıtıcı içeren tutucuya yerleştirir.

Tüketici ısıtıcıyı açmak için bir düğmeye basar ve daha sonra tütün buharı içeren bir nikotin solumak için ısıtılmış tütün ünitesini çeker. Isıtmalı tütün ünitesi bittiğinde, tüketici onu tutucudan çıkarır ve daha sonra bir çöp kutusuna atılabilir.

Isıtmalı tütün ünitesi, sigara içmek için değil, ısıtma için tasarlanmış benzersiz şekilde işlenmiş bir tütün tapası içerir. Tütün tıkacı, öğütülmüş ve yeniden dökülmüş yaprak adı verilen tütün yapraklarına dönüştürülmüş tütün yapraklarından yapılır. Bu tabakalar daha sonra kıvrılır ve bir tütün tıkacı haline getirilir.

Isıtılmış tütün ünitesinin içine yerleştirildiği tutucu, tütünü elektronik olarak kontrol edilen bir ısıtma bıçağı vasıtasıyla ısıtır. Bıçak aynı anda tütünü 350 ° C’ye kadar sıcaklıklara ısıtırken, tutarlı tadı sağlamak ve yanmayı önlemek için sıcaklığını izler. Ayrıca, gerekirse kendini kapatan bir aşırı ısınma koruma mekanizmasına sahiptir. Tutucu, hangisi önce gelirse, ısıtılmış tütün ünitesine ısıtma bıçağı aracılığıyla altı dakika veya 14 puf için ısı verir.


Orijinal üç bileşenli ısıtma sistemine sahip ısıtmalı bir tütün ünitesinin her kullanımından sonra, tutucudaki küçük pilin şarj cihazına yerleştirilerek şarj edilmesi gerekir. IQOS DUO, şarj etmeden önce ikinci bir kullanıma izin verir ve IQOS Multi, şarj etmeden önce on defaya kadar kullanılabilir. Şarj cihazları ev tipi elektrik prizlerinden şarj edilebilir.
Artık gönderileri yazmaya, düzenlemeye ve yönetmeye hazırsınız. Bir Yazı Oluştur'a tıklayın, yazınızı yazın ve Yayınla'ya tıklayın. İşte bu kadar. Artık tüm okuyucularınız bunu görebilir. Ayrıca, yazılarınız için yazılan tüm yorumları da yönetebilirsiniz - kullanıcılarınızın neler yazdıklarını görün, beğenin, silin ve daha fazlasını yapın. Bir yazı üzerinde çalışırken yazınızı bitiremez ve daha sonra devam etmek isterseniz, yazınızı bir taslak olarak kaydedin. Buna sonra geri dönebilir ve istediğiniz zaman yayınlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken buraya gitmek: Profilim> Taslaklar.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör